Grupa Jezusowe Promyki
Zimowe eksperymenty
Dzisiaj poznaliśmy warunki życia i wygląd Eskimosów oraz podjęliśmy się próby przeprowadzenia zimowych eksperymentów. Najpierw chcieliśmy wytworzyć kryształki soli, ale na efekty musimy trochę poczekać… Potem wsypaliśmy do miski trochę sody oczyszczonej i wycisnęliśmy piankę do golenia, a po zamieszaniu składników i włożeniu wszystkiego na chwilę do lodówki, otrzymaliśmy śnieg, z którego ulepiliśmy bałwany (jutro będziemy je ozdabiać:)). Na końcu nalaliśmy do woreczków do lodu wody i umieściliśmy je w zamrażalniku… Ciekawe, co jutro z nimi się stanie???
Przyszła zima biała, śniegu nasypała... - pierwsze zabawy na śniegu 🙂
Promyczki zapraszają do posłuchania o tradycjach świątecznych 🙂
Promyczki dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia
Film ze spotkania ze św. Mikołajem
I część Promykowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia - ubieranie choinki
Życzenia imieninowe dla p. Kasi
Poznaliśmy historię powstania węgla i sprawdzaliśmy, czy można nim coś namalować...
A oto nasze zajęcia...
Spotkanie ze św. Mikołajem
Kartki świąteczne cd. w wykonaniu Piotrusia, Basi i Laury
Na zajęciach z języka angielskiego...
Domowa twórczość
Bardzo dziękuję Rodzicom i dzieciom, które odpowiedziały na moją prośbę i wspólnie, w domu, zrobili kartki świąteczne. Przygotowując temat „W świecie uczuć i emocji” chciałam, aby dzieci, poza czasem i zadaniami realizowanymi w przedszkolu, doświadczyły poznanych uczuć podczas robienia czegoś wspólnie z rodzicami. Pomyślałam, że wykonanie kartki świątecznej, którą będzie można wysłać dziadkom lub komuś z rodziny, sprawi radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pięknie wykonane kartki Rodzinie: Józia, Ariadny, Marysi C., Marysi K., Jasia, Ady i Basi.
Emocje i uczucia - mój mały świat
W ostatnim dniu zajęć realizowanych metodą projektu, poznaliśmy dwie kolejne emocje – zdziwienie i znudzenie. Mogliśmy wypowiedzieć, co czujemy w danej chwili i zaczepić klamerkę ze swoim imieniem na odpowiednim słoneczku emocji. Układaliśmy także obrazki z pociętych elementów i mówiliśmy, co czujemy, gdy widzimy różne przedmioty i osoby. Poznając świat swoich emocji doskonale się bawiliśmy i siebie poznawaliśmy:)
I po co się tak złościć?
W czwartek poznaliśmy kolejną emocję, którą jest złość. W czasie zajęć odszukiwaliśmy zdjęć, na których różni ludzie przedstawiali złość, sami też ją mogliśmy wyrazić. Wiemy też, że złość, jak każde uczucie jest nam bardzo potrzebne, ale uczyliśmy się, jak właściwie ją wyrażać. W czasie pobytu w przedszkolu mogliśmy powiedzieć, jakie emocje obecnie przeżywany i zaznaczyć je na słoneczkach emocji. Świat naszych uczuć i emocji jest fascynujący, gdy można go poznawać.
Ciemność jest niezwykła!
W kolejnym dniu naszej przygody ze światem uczuć mogliśmy doświadczyć trochę strachu (przechodząc samodzielnie przez ławkę gimnastyczną) oraz odkryć, że ciemność jest niezwykła. Kiedy zgaśnie światło mogą dziać się różne rzeczy, czego doświadczyliśmy. Podczas zajęć oglądaliśmy teatrzyk cieni poznając w inny sposób historię Czerwonego Kapturka. A na zakończenie zajęć z Panią Basią – pedagogiem szkolnym, pobawiliśmy się przy piosence z bajki Kubuś Puchatek, a także tworzyliśmy różne figury.
We wtorek gościliśmy panią Monikę – logopedę pracującego w przedszkolu. Dzieci uczyły się „śmiać” na różnych samogłoskach i dobrze się przy tym ćwiczeniu bawiły. Kolejną naszą emocją był smutek. Rozpoznawaliśmy na obrazkach osoby, które w różny sposób pokazywały, że są smutne. Graliśmy w sudoku z minami i zauważyliśmy, że w naszym życiu smutek pojawia się często, ale jest ona nam tak samo potrzebny jak radość, o której mówiliśmy wczoraj…
Promyczki uczestniczą w zajęciach prowadzonych metodą projektu - "W świecie uczuć i emocji"
Przez cały tydzień, podczas godzin spędzonych w przedszkolu, dzieci będą podejmować różnorakie aktywności związane z poznawaniem – nazywaniem, rozpoznawaniem i cechami charakterystycznymi dla danego uczucia i emocji. W poniedziałek, 16.listopada, mówiliśmy o radości. Przedszkolaki malowały twarze małpkom, a następnie same przedstawiały krótką scenkę mówiącą o tym, że warto być radosnym, a nie smutnym i marudnym.