Promyczki Jezusowe

Grupa Jezusowe Promyki

Materiały z języka angielskiego: 

JEZUSOWE PROMYCZKI (word)

Wakacje tuż, tuż...

Zajęcia z weterynarzem - Tatą Laury 🙂

Imieniny s. Ani i s. Ani 🙂

Zajęcia z panią policjantką i dziadkiem Basi 🙂

Imieniny p. Ali

Zajęcia z mamą Kazika 🙂

W tym tygodniu zaszczyciała  nas swoją obecnością także mama Kazika, która opowiedziała nam trochę o balecie. Mogliśmy poznać nazwy spódnic i  butów, a także nauczyliśmy się liczyć do 5. po francusku (chociaż nie było to łatwe). Na zakończenie zajęć mieliśmy możliwość sami zatańczyć krótki utwór 🙂

Przyszło do nas lato...

Promyczki bardzo lubią różne doświadczenia. Tym razem, omawiając temat związany z latem i letnią pogodą, przypomnieliśmy sobie, jak należy zachować się podczas burzy i co dzieje się, kiedy po deszczu wychodzi słońce. Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające różne ujęcia tęczy i sami spróbowaliśmy zrobić tęczę w naszej sali. Były nam do tego potrzebne szklanki, barwniki spożywcze i papierowy ręcznik. Najpierw nalewaliśmy wodę, rozpuszczaliśmy barwniki, siostra wkładała ręczniki do szklanek i czekaliśmy na efekty naszego eksperymentu:)

Promyczki w Mikrokosmosie...:)

Pieczenie ciasteczek z mamą Basi 🙂

Zajęcia o "Kosmosie"

Spacer ul. Piotrkowską

Z okazji Święta Rodziny dzieci przygotowały dla swoich Kochanych Mam i Tatusiów filmik z wierszykami i piosenkami. Zapraszamy do obejrzenia swoich pociech 🙂
 

W świecie zmysłów...

W minionym tygodniu poznawaliśmy nasze zmysły. Próbowaliśmy rozpoznawać i nazywać przedmioty po dotyku, używaliśmy także naszego węchu, by rozpoznać zapachy. Na zakończenie naszych zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną „Widzę ciekawy świat dookoła mnie”.

Udział w akcji dla osób z autyzmem

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji jest poszerzenie wiedzy na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Moja Ojczyzna - mała i duża

Zwierzęta na wsi

W kolejnych dniach naszej wędrówki po wiejskiej zagrodzie rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy zwierzęta, naśladowaliśmy dźwięki, jakie wydają, a także liczyliśmy jajka, które zniosły piankowe kury. Trochę także eksperymentowaliśmy – sprawdzaliśmy co stanie się z jajkiem, które włożymy do słoika ze zwykłą wodą, a jak zachowa się jajko w słoiku z octem. Ale ponieważ jest to doświadczenie, na wyniki naszego eksperymentu musimy trochę poczekać 🙂 
Drugi dzień naszej przygody ze zwierzętami z wiejskiej zagrody był dość niezwykły, gdyż przyszła do naszego przedszkola krowa! W tym dniu mówiliśmy skąd bierze się mleko i jakie produkty z niego możemy otrzymać i sami mogliśmy doświadczyć, jakim ciężkim zadaniem jest wydojenie krowy! Ale była świetna zabawa! 🙂
Po radosnym powrocie do przedszkola zajęliśmy się poznawaniem zwierząt, które zamieszkują wieś. Scharakteryzowaliśmy wiejski krajobraz, wskazaliśmy różnicę między miastem i wsią oraz przypomnieliśmy sobie nazwy zwierząt hodowlanych.  W trakcie zajęć sami zrobiliśmy gospodarstwo dla naszych plastikowych zwierząt wykorzystując do tego pojemnik plastikowy, trochę siana, piasku i pociętej zielonej kartki papieru. Przygotowaliśmy także wiejski krajobraz, na którym będziemy przyklejać powycinane szablony zwierząt.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku przedstawiającego poświęcenie pokarmów w naszej grupie:
 

Święconka w grupie "Jezusowe Promyki"

Nasze przygotowania do święconki

Przygotowania do Wielkanocy- malujemy Boży grób i liczymy pisanki 🙂

Świąteczne zabawy gimnastyczne i matematyczne

Zajęcia przed świętami... 🙂

Zabawy sensoryczne - za pomocą dotyku próbowaliśmy znaleźć parę rękawiczek 🙂

Pożegnanie Ariadny

Wiosenne kwiaty - zabawy matematyczne z wykorzystaniem metody "Kodowanie na dywanie"

Zajęcia

Dzisiaj poznawaliśmy etapy wzrostu fasoli, zasadziliśmy ją w ziemi i położyliśmy na zwilżonej gazie i czekamy, co nam wyrośnie:) Próbowaliśmy także liczyć ziarnka fasoli układając je na poszczególnych liściach. Ale była zabawa!
Z niecierpliwością wyczekujemy wiosny, która przynosi dużo słońca, ciepła i budzącego się do  życia świata roślin i zwierząt. My też skrzętnie przygotowujemy się na nową porę roku, a zaczynamy od zapoznania się z pracami wykonywanymi wiosną w ogrodzie i wyglądem narzędzi, dzięki którym ta praca przebiega sprawnie i radośnie. 

"W marcu jak w garncu" - poznajemy marcową pogodę

W świecie wynalazków - nasza pralka 🙂

Zachęcamy do zapoznania się i powtarzania razem z dzieckiem słówek, których uczy się na zajęciach z języka angielskiego 

Jezusowe Promyczki pdf

 

W krainie baśni i bajek...

W minionym tygodniu odkrywaliśmy krainę baśni i bajek. Malowaliśmy kurtynę i scenę, na której przyklejaliśmy postaci z naszych ulubionych bajek, sami odgrywaliśmy krótkie scenki wykorzystując różne pacynki. Była to świetna zabawa.

Śladami dinozaurów 🙂

W piątek przypomnieliśmy sobie hipotezy dotyczące wyginięcia dinozaurów. Zatrzymaliśmy się na jednej z nich, która mówi, że przyczyną zniknięcia dinozaurów z Ziemi była eksplozja wulkanu. Sami zrobiliśmy wulkan i mogliśmy zobaczyć (oczywiście w bezpiecznych warunkach przedszkolnych), jak lawa wydobywa się z wulkanu. Było to niesamowite doświadczenie.  Liczyliśmy także dinozaury namalowane na kartce i koło odpowiedniej liczby przyczepialiśmy klamerki. Podsumowując tydzień zajęć Śladami dinozaurów, zabraliśmy do domu książeczkę, w której znajdują się pokolorowane przez dinozaury. Był to świetny czas, w którym mogliśmy się wiele dowiedzieć o życiu tych olbrzymich gadów. 
Kolejnego dnia naszych spotkań z prehistorycznymi gadami był bardzo intensywny. Zrobiliśmy Triceratopsa i Stegozaura z papierowego talerzyka i rolki po papierze toaletowym, próbowaliśmy nauczyć się kodowania, ale nie było to takie proste… Ciekawe, czy jutro znajdziemy drogę do ukrytego dinozaura? Odciskaliśmy dinozaury w kawałku masy solnej – naszej skamieliny. Jesteśmy ciekawi, jaki jutro będzie tego efekt?
W 3. dniu naszych spotkań z dinozaurami zastanawialiśmy się, jak one się rodzą. Wiedzieliśmy, że wykluwają się z jajek, ale dzisiaj dwa jajka dinozaurów, ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, znalazły się w naszej sali:) Z niecierpliwością czekaliśmy, co się z nich „wykluje” i pojawił się mały, niebieski Triceratops 🙂 Potem trochę liczyliśmy, poznaliśmy cyfrę 6, układaliśmy odpowiednią ilość  jajek Triceratopsa na kartkach i przyczepialiśmy klamerki na szablony dinozaurów. Dzisiaj też była dobra zabawa.
2. dzień naszych spotkań z dinozaurami był fascynujący. Poznaliśmy pracę paleontologów, obejrzeliśmy szkielety dinozaurów, a nawet sami mogliśmy je odkopać i złożyć. Prehistoryczny świat jest bardzo interesujący 🙂
Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że w odległej przeszłości naszą planetę zamieszkiwało mnóstwo zwierząt i występowało na niej bogactwo roślinności. Życie tych stworzeń, a szczególnie dinozaurów, do dziś budzi ciekawość i entuzjazm dzieci, które często dużo na ten temat wiedzą: potrafią wymówić ich trudne nazwy, wiedzą, jaką mają budowę i co jedzą. I my już nie mogliśmy się doczekać, kiedy wreszcie dinozaury zagoszczą w naszym przedszkolu. W poniedziałek nasze marzenia się spełniły. Przez cały tydzień zgłębiać będziemy życie dinozaurów. Dzisiaj poznaliśmy najpopularniejsze gatunki tych wielkich gadów, pomalowaliśmy metrową kolorowankę przedstawiającą życie dinozaurów oraz dla przypomnienia wyglądu tych zwierząt i ich nazewnictwa, zagraliśmy w dino-memory. Ciekawe, co będziemy robić jutro?

Na dworze królewskim - bal karnawałowy

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z naszej zabawy karnawałowej. Dzieci z radością przebrały się za księżniczki, królewiczów i rycerzy. Przygotowania do balu trwały przez kilka dni, mówiliśmy o tym, czym jest karnawał, szykowaliśmy salę balową, a słuchając bajek, wyobrażaliśmy sobie, jak wygląda dwór królewski. Bardzo spodobała nam się historia o Kopciuszku, dlatego postanowiliśmy przypomnieć ją wszystkim. Zapraszamy do obejrzenia naszej  krótkiej inscenizacji i przeniesienia się na zamek. Miłego oglądania 🙂

Bal karnawałowy

Karnawał figur

Zabawy na MAGICZNYM DYWANIE

Życzenia dla Dziadków z okazji Ich Święta

Tworzymy nasze pierwsze drzewo genealogiczne 🙂

Przygotowując się do Dnia Babci i Dziadka, mówiliśmy sporo o naszej rodzinie. Wymienialiśmy członków naszych rodzin i sprawdzaliśmy, czy znamy ich imiona. Próbowaliśmy tworzyć nasze pierwsze drzewo genealogiczne, w którym przyklejaliśmy „podobizny” dziadków, rodziców, nas samych i rodzeństwa 🙂

Sporty zimowe - zajęcia plastyczne metodą Edukacja przez ruch

Oto, co wyszło z naszych zimowych eksperymentów

Zimowe eksperymenty

Dzisiaj poznaliśmy warunki życia i wygląd Eskimosów oraz podjęliśmy się próby przeprowadzenia zimowych eksperymentów. Najpierw chcieliśmy wytworzyć kryształki soli, ale na efekty musimy trochę poczekać… Potem wsypaliśmy do miski trochę sody oczyszczonej i wycisnęliśmy piankę do golenia, a po zamieszaniu składników i włożeniu wszystkiego na chwilę do lodówki, otrzymaliśmy śnieg, z którego ulepiliśmy bałwany (jutro będziemy je ozdabiać:)). Na końcu nalaliśmy do woreczków do lodu wody i umieściliśmy je w zamrażalniku… Ciekawe, co jutro z nimi się stanie???

Przyszła zima biała, śniegu nasypała... - pierwsze zabawy na śniegu 🙂

Promyczki zapraszają do posłuchania o tradycjach świątecznych 🙂

Promyczki dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia

Film ze spotkania ze św. Mikołajem

I część Promykowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia - ubieranie choinki

Życzenia imieninowe dla p. Kasi

Poznaliśmy historię powstania węgla i sprawdzaliśmy, czy można nim coś namalować...

A oto nasze zajęcia...

Spotkanie ze św. Mikołajem

Kartki świąteczne cd. w wykonaniu Piotrusia, Basi i Laury

Na zajęciach z języka angielskiego...

Domowa twórczość

Bardzo dziękuję Rodzicom i dzieciom, które odpowiedziały na moją prośbę i wspólnie, w domu, zrobili kartki świąteczne. Przygotowując temat „W świecie uczuć i emocji” chciałam, aby dzieci, poza czasem i zadaniami realizowanymi w przedszkolu, doświadczyły poznanych uczuć podczas robienia czegoś wspólnie z rodzicami. Pomyślałam, że wykonanie kartki świątecznej, którą będzie można wysłać dziadkom lub komuś z rodziny, sprawi radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pięknie wykonane kartki Rodzinie: Józia, Ariadny, Marysi C., Marysi K., Jasia, Ady i Basi. 

Emocje i uczucia - mój mały świat

W ostatnim dniu zajęć realizowanych metodą projektu, poznaliśmy dwie kolejne emocje – zdziwienie i znudzenie. Mogliśmy wypowiedzieć, co czujemy w danej chwili i zaczepić klamerkę ze swoim imieniem na odpowiednim słoneczku emocji. Układaliśmy także obrazki z pociętych elementów i mówiliśmy, co czujemy, gdy widzimy różne przedmioty i osoby. Poznając świat swoich emocji doskonale się bawiliśmy i siebie poznawaliśmy:)

I po co się tak złościć?

W czwartek poznaliśmy kolejną emocję, którą jest złość. W czasie zajęć odszukiwaliśmy zdjęć, na których różni ludzie przedstawiali złość, sami też ją mogliśmy wyrazić. Wiemy też, że złość, jak każde uczucie jest nam bardzo potrzebne, ale uczyliśmy się, jak właściwie ją wyrażać. W czasie pobytu w przedszkolu mogliśmy powiedzieć, jakie emocje obecnie przeżywany i zaznaczyć je na słoneczkach emocji. Świat naszych uczuć i emocji jest fascynujący, gdy można go poznawać.

Ciemność jest niezwykła!

W kolejnym dniu naszej przygody ze światem uczuć mogliśmy doświadczyć trochę strachu (przechodząc samodzielnie przez ławkę gimnastyczną) oraz odkryć, że ciemność jest niezwykła. Kiedy zgaśnie światło mogą dziać się różne rzeczy, czego doświadczyliśmy. Podczas zajęć oglądaliśmy teatrzyk cieni poznając w inny sposób historię Czerwonego Kapturka. A na zakończenie zajęć z Panią Basią – pedagogiem szkolnym, pobawiliśmy się przy piosence z bajki Kubuś Puchatek, a także tworzyliśmy różne figury.

We wtorek gościliśmy panią Monikę – logopedę pracującego w przedszkolu. Dzieci uczyły się „śmiać” na różnych samogłoskach i dobrze się przy tym ćwiczeniu bawiły. Kolejną naszą emocją był smutek. Rozpoznawaliśmy na obrazkach osoby, które w różny sposób pokazywały, że są smutne. Graliśmy w sudoku z minami i zauważyliśmy, że w naszym życiu smutek pojawia się często, ale jest ona nam tak samo potrzebny jak radość, o której mówiliśmy wczoraj…

Promyczki uczestniczą w zajęciach prowadzonych metodą projektu - "W świecie uczuć i emocji"

Przez cały tydzień, podczas godzin spędzonych w przedszkolu, dzieci będą podejmować różnorakie aktywności związane z poznawaniem  – nazywaniem, rozpoznawaniem i cechami charakterystycznymi dla danego uczucia i emocji. W poniedziałek, 16.listopada, mówiliśmy o radości. Przedszkolaki malowały twarze małpkom, a następnie same przedstawiały krótką scenkę mówiącą o tym, że warto być radosnym, a nie smutnym i marudnym.

Zapraszamy do krótkiej refleksji na temat Święta Niepodległości

Zapraszamy Kochanych Rodziców do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym dzieci przypominają krótko symbole narodowe i cieszą się, że są Polakami!  

Propozycje zajęć z dziećmi

Drodzy Rodzice,
prosimy, by razem z dziećmi pouczyć się piosenki „Flaga biało-czerwona” (przesyłam także tekst, żeby łatwiej było uczyć się słów), a także przypomnieć sobie słowa Hymnu Polski. Prosimy także, żeby dzieci we wtorek, 10 listopada przyszły do przedszkola elegancko ubrane. W tym dniu, w odpowiedzi na apel Ministra Edukacji, o godzinie 11.11, dzieci uroczyście odśpiewają Hymn Polski. Miłej nauki:) s. Ania, p. Kasia

Jezusowe Promyczki zapraszają do obejrzenia przedstawienia "Na straganie" - Jana Brzechwy

Promyczki w akcji podczas jednego z jesiennych i deszczowych dni:)

Promyczki odżywiają się zdrowo! - szaszłyki owocowe

Promyczki i Słoneczka na warsztatach z Jasiem Pociechą

Promyczki robią chipsy owocowe

A to nasza codzienność...

Zajęcia z "Kodowania na dywanie"