Ważne wydarzenia

Podziękowanie dla Pani Danusi

Dzieci, rodzice oraz personel przedszkola dziękowali dziś Pani Danusi, naszej kucharce, za 24 lata wspaniałej pracy. Życzymy udanego i zasłużonego odpoczynku na emeryturze! Niech Pan Bóg Pani błogosławi i strzeże! 

Olimpiada sportowa o Płomień bł. Edmunda Bojanowskiego

W piątek, 10. czerwca 2022 r., w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Sportowa. Razem z grupą Boże Słoneczka i Dzieci Maryi w konkurencjach sportowych brały udział dzieci z innych przedszkoli prowadzonych przez siostry służebniczki. Zaproszeni gości przyjechali do nas z Warszawy, ze Strykowa i z Łodzi z ulicy Rzgowskiej. Wszystkim konkurencjom przyglądał się gość honorowy – bł. Edmund Bojanowski, który przybył do nas z samego nieba. Każda drużyna miała możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej w różnorakich dyscyplinach, które przygotował dla nas Pan Piotr 🙂 Na zakończenie Olimpiady każdy zawodnik otrzymał złoty medal i uścisk dłoni bł. Edmunda. To był wspaniały dzień 🙂

Imieniny s. Dyrektor Małgorzaty (09.06.2022)

Dzień Rodziny 2022

"Śladami błogosławionego Edmunda Bojanowskiego" - pielgrzymka rady pedagogicznej przedszkola

Za nami niezwykłe przeżycie – udział w pielgrzymce do miejsc związanych z życiem naszego Patrona- Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Początek to miejscowość Gostyń i piękna Bazylika na Świętej Górze, a w ołtarzu cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem – Świętogórskiej Róży Duchownej z 1540 r. To tutaj znajduje się srebrne wotum, przedstawiające Oko Opatrzności Bożej, złożone przez rodziców Edmunda w podzięce za cudowne uzdrowienie ich syna. 

Na naszym szlaku nie mogło zabraknąć miejsca urodzenia Błogosławionego Edmunda – dworku w Grabonogu, gdzie obecnie znajduje się muzeum. 

Byłyśmy również w miejscu powstania pierwszej ochronki oraz we współczesnych ochronkach prowadzonych przez Siostry Służebniczki. 

Błogosławiony Edmund Bojanowski zmarł 7 sierpnia 1871 w Górce Duchownej. 

Na zakończenie pielgrzymki nawiedziłyśmy miejsce spoczynku naszego Patrona – Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu. 

Orszak Trzech Króli

Kolęda w przedszkolu

Rozpoczął się Adwent, a z nim nasze pierwsze roraty 🙂

Msza święta z okazji 11. listopada i występ artystyczny