Aktualności

Msza święta w Uroczystość Objawienia Pańskiego oraz złożenie darów przez przedstawicieli Placówki i Rodziców w hospicjum dla dzieci przy ul. Łupkowej

Kolędowy Challange

Zapraszamy do obejrzenia Akademii z okazji 11. listopada. występuje grupa Słoneczka:)

10. listopada 2020r. w Przedszkolu uroczyście odśpiewano Hymn Polski

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła do Hymnu", o godzinie 11.11 dzieci odśpiewały Hymn Polski. Z należytym szacunkiem w dwóch grupach, przedszkolaki uczciły kolejną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tego wielkiego dla dzieci wydarzenia.    

Niedziela Misyjna

W Niedzielę, 18. października 2020 r., obchodziliśmy w Kościele Niedzielę Misyjną. Przedszkolaki na Eucharystię przyszły w strojach z różnych stron świata. Swoim śpiewem i czynnym udziałem w liturgii, modliły się za misjonarzy i dzieci zamieszkujące różne kraje świata. Wyraziły tym swoją solidarność z całym Kościołem i odpowiedziały na apel Papieża Franciszka, by w tych trudnych dla wszystkich czasach nie zapomnieć o modlitwie za tych, którzy głoszą i niosą Chrystusa na krańce świata. W uroczystej procesji z darami, dzieci niosły m. in. różaniec misyjny, Biblię  oraz własnoręcznie pokolorowane obrazki dzieci mieszkających na różnych kontynentach. 

Niedziela Papieska

W niedzielę, 11. października obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój). Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Przedszkolaki także uczciły pamięć Wielkiego Polaka - Papieża. Podczas Mszy świętej odśpiewane były piosenki o Janie Pawle II, a wszyscy zebrani w Kaplicy św. Krzysztofa mogli obejrzeć filmik, w którym wystąpiły dzieci z najstarszej grupy - Dzieci Maryi. Przedszkolaki zaprezentowały swoją pracę wykonywaną podczas warsztatów z Jasiem Pociechą, na których przybliżona została postać św. Jana Pawła II, Matki Boskiej Częstochowskiej i Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Również dzieci z grupy Słoneczka i Promyczki wzięły udział w warsztatach z Jasiem Pociechą i zapoznały się z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dwiema postaciami Wielkich Polaków - św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.