Aktualności

"Wierszowisko"- występ Rodziców z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Święta Rodziny, dzieci przygotowały dla Kochany Rodziców szczególny prezent – zagrały w bajce pt. „Brzydkie Kaczątko”. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu swoich pociech 🙂

 

 

Rozstrzygnięto konkurs wychowawców na Kalendarz Edmundowy

W dniu 29.04.2021 został rozstrzygnięty Konkurs „Kalendarz modlitw
wg. bł. Edmunda Bojanowskiego.” Wpłynęło 5 kalendarzy, wszystkie propozycje wykonane zostały w bardzo ciekawej, pomysłowej i praktycznej formie oraz świadczą o wielkiej twórczości i talentach autorów.

Z serca dziękujemy Siostrom i Pani za trud wykonania
i poświęcony czas.

Komisja konkursowa złożona z Rady Pedagogicznej Przedszkola Sióstr Służebniczek w Łodzi u. Sienkiewicza 60, dokonała wyboru prac konkursowych i przyznała 3 pierwsze nagrody.

P.  JOANNA  KRUKAR I S. BARBARA LACHOWIEC  z Przedszkola św. Józefa w Rymanowie

S. ANNA KŁOS z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Łodzi ul. Sienkiewicza 60 

S. ANNA JAWOR z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Łodzi ul. Sienkiewicza 60

poniżej zamieszczone są zdjęcia wykonanych Kalendarzy Edmundowych, zachęcamy do oglądania 🙂

Zachęcamy do obejrzenia inscenizacji wielkanocnej

„Świąteczne zwyczaje”:

 

 

KOCHANI RODZICE, KOCHANE DZIECI – SKARBY CHRYSTUSA

 

CHRYSTUS ZMARTYCHWSTAŁ, CHRYSUS ŻYJE

 

Na piękny czas przeżywania Triduum paschalnego z całego serca życzymy:
Zatrzymania się i odnalezienia TEGO, KTÓRY JEST
Wdzięczności w sercu poprzez dostrzeżenia PEREŁEK DOBRA
                                 pośród ziaren codzienności
Dostrzeżenia POZYTYWNEGO POTENCJAŁU
                                złożonego w osobach najbliższych i w sobie.
WIELKIEJ UFNOŚCI W BOGU WSZECHMOGĄCYM,  
                                 pokonującej otaczające nas lęki i obawy.
Światłych oczu serca  dostrzegających
                                  ŻYWEGO JEZUSA POŚRÓD NAS.
WIELKIEJ WIARY W JEGO SŁOWA
                                  „UFAJCIE, JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT”
 
Zdrowych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją w sens życia.

 

 W imieniu całego personelu
Małgorzata Ochęduszko dyrektor przedszkola

Rekolekcje Wielkopostne

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla Rodziców odbędą się w innej formie. Zachęcamy do wysłuchania słowa wstępnego przygotowanego przez Siostrę Dyrektor oraz krótkich konferencji.

konferencja 3.:

W ramach tegorocznych rekolekcji zachęcamy także do wysłuchania konferencji ks. Dominika Chmielewskiego „Jak wychować dziecko do miłości boga?”:

konferencja 2.:

Pierwsza konferencja:

Droga Krzyżowa dla dzieci

W WIELKIM POŚCIE, w każdy piątek  o godz. 15.00, dzieci będą uczestniczyły w DRODZE KRZYŻOWEJ w kaplicy św. Krzysztofa. ZAPRASZAMY CHĘTNYCH RODZICÓW I RODZEŃSTWO.

Msza święta w Uroczystość Objawienia Pańskiego oraz złożenie darów przez przedstawicieli Placówki i Rodziców w hospicjum dla dzieci przy ul. Łupkowej

Kolędowy Challange

Zapraszamy do obejrzenia Akademii z okazji 11. listopada. występuje grupa Słoneczka:)

10. listopada 2020r. w Przedszkolu uroczyście odśpiewano Hymn Polski

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła do Hymnu", o godzinie 11.11 dzieci odśpiewały Hymn Polski. Z należytym szacunkiem w dwóch grupach, przedszkolaki uczciły kolejną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tego wielkiego dla dzieci wydarzenia.    

Niedziela Misyjna

W Niedzielę, 18. października 2020 r., obchodziliśmy w Kościele Niedzielę Misyjną. Przedszkolaki na Eucharystię przyszły w strojach z różnych stron świata. Swoim śpiewem i czynnym udziałem w liturgii, modliły się za misjonarzy i dzieci zamieszkujące różne kraje świata. Wyraziły tym swoją solidarność z całym Kościołem i odpowiedziały na apel Papieża Franciszka, by w tych trudnych dla wszystkich czasach nie zapomnieć o modlitwie za tych, którzy głoszą i niosą Chrystusa na krańce świata. W uroczystej procesji z darami, dzieci niosły m. in. różaniec misyjny, Biblię  oraz własnoręcznie pokolorowane obrazki dzieci mieszkających na różnych kontynentach. 

Niedziela Papieska

W niedzielę, 11. października obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój). Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Przedszkolaki także uczciły pamięć Wielkiego Polaka - Papieża. Podczas Mszy świętej odśpiewane były piosenki o Janie Pawle II, a wszyscy zebrani w Kaplicy św. Krzysztofa mogli obejrzeć filmik, w którym wystąpiły dzieci z najstarszej grupy - Dzieci Maryi. Przedszkolaki zaprezentowały swoją pracę wykonywaną podczas warsztatów z Jasiem Pociechą, na których przybliżona została postać św. Jana Pawła II, Matki Boskiej Częstochowskiej i Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Również dzieci z grupy Słoneczka i Promyczki wzięły udział w warsztatach z Jasiem Pociechą i zapoznały się z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dwiema postaciami Wielkich Polaków - św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.