Aktualności

Koronka na ulicach miast 28.09.2021 r.

28. września 2021 r. (w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki) o godzinie 15.00 na placach, skrzyżowaniach ulic dużych miast, w miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach już po raz 14. pojawili się ludzie, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach akcji Koronka na ulicach świata. Wszyscy zebrani modlą się o miłosierdzie dla siebie, swoich bliskich oraz dla całego świata. Do akcji włączyły się także przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Sióstr Służebniczek w Łodzi przy ul. Sienkiewicza. razem ze swoimi rodzicami i dziadkami oraz wszystkimi zebranymi, odmówiły Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

W  niedzielę, 12. września 2021 r., w kaplicy św. Krzysztofa przy parafii oo. Jezuitów, o 11.30 odbyła się Msza święta rozpoczynająca nowy rok przedszkolny. Wspólnymi śpiewami i naszą obecnością dziękowaliśmy Panu Jezusowi za to, że mogliśmy bezpiecznie przeżyć wakacje i spotkać się w nowym roku szkolnym oraz prosiliśmy Go o wszelkie potrzebne dla nas łaski na nadchodzący czas oraz o Jego błogosławieństwo. 

 

Piknik Rodzinny, który miał miejsce 29.sierpnia 2021 r. zgromadził wiele osób. Byli wśród nich także nasze przedszkolaki i ich rodzice. Świętowanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia odprawiona w kościele oo. Jezuitów, po której miała miejsce wspólna zabawa na placu kościelnym i naszym placu zabaw.
więcej informacji na temat pikniku można znaleźć na stronie internetowej https://lodz.jezuici.pl/